Назва сорту озимої пшениці
Опис пшениці
Фото
soybeans

Taira-
Тайра


soybeans
ФГ "БОР"
УКРАЇНА

Тайра
Апробаційні ознаки: різновид ерітроспермум.
Вегетаційний період 270-275 днів.
Колосіння і дозрівання середньо ранній.

Колос: середній (8-10 см), щільний, на 10 см стрижня 27 колосків.
Восковий наліт, при дозріванні білий або жовтий, чи не ламкий.
Ості рівні колосу, грубі, забарвлення біла.
Колоскова луска: середня. Плече вузьке, сильно скошене. Зубець середній, гострий. Кіль добре виражений дощенту.
Стебло: порожнистий, міцний. Висота рослини 75-85 см. Габітус прямостоячий. Стебло зелене, при дозріванні білого або жовтого кольору, опушення відсутнє.
Лист: зелений, вузький, опушення відсутнє.
ОСОБЛИВОСТІ СОРТИ:
Сорт зберіг не тільки аскетизм і всі якісні особливості свого материнського сорту Тітона, а також досяг більш високої продуктивності за рахунок збільшення крупності зерна. підвищення якості зерна відбулося за рахунок більш раннього колосіння. Відноситься до степової екологічної групи сортів. Його яскраво виражена універсальність і аскетизм при високій виробничої надійності дозволяє по продуктивності стійко домінувати над найкращими сортами. зовні добре відрізняється від материнського сорту Тітона більш інтенсивним восковим нальотом на аркушах, стеблі і колосі. Щільний невеликий колос і пірамідальний стеблестой робить пшеницю зовні непоказної і мало привабливою, що можна вважати недоліком.
Стійкий: до грунтової та повітряної посухи, жаростійкість і зимостійкість підвищена, до осипання, вилягання та проростання на пні, до хвороб і шкідників комплексна.
норма висіву: 5 - 5.5 млн. схожих насінин на 1 гектар (180-210 кг) в залежності від вологозабезпеченості.
Характеристики зерна:
велике, маса 1000 зерен 45-50 грам. Форма зерна овальна, забарвлення червона, борозенка дрібна, підстава голе, чубчик добре опушен. сорт ставитися до групи сильних пшениць і є якісним покращувачів зерна пшениць низької якості. Зміст 16,5% білка, 33% клейковини. Сила борошна 380-670 о.а., об'єм хліба з 100 грам борошна - 1270 см3, загальна оцінка хліба 9 балів.
ВРОЖАЙНІСТЬ:
В конкурентному сортовипробуванні за 3 роки середня врожайність 69,1 ц / га, що на 7,3ц вище сорти Тітона і на 4,4ц вище сорти Шестопаловка.
В екстремальних умовах і на менш родючих ґрунтах Тайра істотно перевершує Шестопаловку. За весь період колекційного випробування (3 роки) і конкурсного сортовипробування (3 роки) сорт Тайра став лідером по продуктивності в степовій екологічної групі і другим в лісостеповій групі, поступившись врожайність на 2ц сорту Сталева.